Buraki cukrowe – zwalczanie chwastów

Uprawy buraków cukrowych w Polsce ma się bardzo dobrze. Rolnicy, którzy przestawili się na buraki cukrowe muszą walczyć z chwastami.

Na każdej uprawie chwasty rozprzestrzeniają się bardzo szybko. brak reakcji z naszej strony spowoduje, że chwasty wyprą uprawy buraków i nic z tego nam nie wyrośnie. Strata będzie bardzo duża, dlatego trzeba już wcześniej zacząć walczyć z chwastami, jakie pojawiają się na polach. Im lepszy herbicyd uda nam się zamówić tym szybciej rozwiązany ten problem. Chwastów, które pojawiają się w burakach jest bardzo dużo.

Te groźniejsze to gwiazdnica pospolita czy rumianek polny. Trzeba będzie wiedzieć, jakie środki zastosować do walki z chwastami. Wszystko zaczynamy od tego żeby sprawdzić, jaki przeciwnik nam się trafił. Łatwiej jest zwalczać chwasty jednoliścienne, ale dwuliścienne wymagają zastosowania jeszcze lepszej chemii. Tylko wtedy można się jej pozbyć i uprawa będzie rozwijała się o wiele lepiej. Buraki urosną większe i zyski też będą z tego większe, a zatem w naszym interesie jest poszukać czegoś, co naprawdę działa. kierujemy się producentem, który ma do oferty to, co najlepsze.

Nie kierujemy się za to ceną, bo jeśli chcemy mieć coś bardzo taniego to może się okazać, że niestety, ale to nie działa prawidłowo.

nie da się kupić jednego środka do wszystkich roślin, dlatego naszym zadaniem będzie sprawdzenie charakterystyki poszczególnych herbicydów. Porównujemy ich siłę działania i skład. Wtedy uda nam się dopasować to, czego w tej chwili nam trzeba. Buraki są narażone na szybki rozwój chwastów, dlatego nie czekamy aż urosną wielkie. Jeśli tylko się pojawią to od razu robimy oprysk i czekamy na efekty. jeśli wybraliśmy dobry środek to efekty będą bardzo dobre. Dobrze dopasowana i wykonana ochrona herbicydowa buraków cukrowych to coś, czego nam trzeba. Buraki im większe urosną tym lepiej, bo można wtedy na nich zarobić. Dbajmy o brak chwastów na polu jak i brak chorób. Musimy wybierać sprawdzone metody walki ze szkodnikami, chwastami i chorobami.