Grusze – zwalczanie chorób

Jeśli mamy w sadzie grusze to trzeba sprawdzać czy nie zaczęły chorować. Bywają takie lata, że choroby omijają sady, ale czasami atakują ze wzmożoną siłą i wtedy naszym zadaniem jest działać.

Musimy zastosować coś, co przyniesie bardzo szybko efekty. nie stosujemy czegoś, czego nie znamy. Nie ma to sensu, bo można zniszczyć nie tylko chorobę, ale również całe drzewo. Opryski, które wykonujemy muszą być dostosowane do choroby, jaka wystąpiła, a wtedy wiemy, że wszystko jest jak najbardziej bezpieczne. Na tym nam bardzo zależy, dlatego szukamy rozwiązania, które nam to zagwarantuje.

Znany producent daje gwarancje, że jego środek chemiczny działa. oczywiście trzeba stosować się do zasad, jakie przedstawi nam producent. Nie dajemy środka w większej ilości, bo może spalić liście. Zbyt mała ilość to też problem, bo wtedy możemy się nie pozbyć w całości choroby.

Jakie choroby atakują grusze?

Na pewno pojawi się parch, dlatego trzeba będzie znaleźć na niego sposób. To choroba, która naprzykrza się sadownikom, dlatego musimy postarać się znaleźć skuteczną broń w walce. Dostępne środki chemiczne można stosować od momentu, kiedy pojawia się problem na drzewach aż do końca fazy kwitnięcia. Producent najczęściej zaleca żeby zastosować w sezonie wegetacyjnym dwa opryski. Wystarczy zrobić odstępy po między opryskami około dwudziestu dni. To wystarczy żeby były z tego najlepsze efekty, ale i żeby to było bezpieczne. W instrukcji dołączone do fungicydu będziemy mieć napisane bardzo dokładnie, jaka ilość środka ma być rozpuszczona w konkretnej ilości wody. Jeśli wie myt, jakie fungicydy sadownicze stosować to możemy czuć się bezpiecznie. Właśnie na tym nam zależy żeby udało się dopasować coś, co działa. chemia nie jest najlepszym rozwiązaniem dla roślin, ale z drugiej strony, jeśli jej nie zastosujmy to możemy się pożegnać ze zbiorami owoców. Im bardziej uda nam się zadbać o sad tym większe będą plony, a przecież na tym nam zależy. To, dlatego szukamy rozwiązań, które spełnią wszystkie nasze wymagania i oczekiwania.