Szkodniki w czereśni

Jeśli mamy w sadzie czereśnie to trzeba uważać na szkodniki, które mogą się tam pojawić. Nie mówimy tutaj o ptakach, które uwielbiają czereśnie i będą robiły wszystko żeby nam ich zjeść tak dużo jak to tylko możliwe.

Mamy również wroga mniej widocznego takie jak nasionnica trześniówka. Jeśli mamy takiego szkodnika to nie pozostaje nam nic innego jak walczyć z nim bardzo skutecznie. Jest to owad zaliczany do muchówek, który uwielbia drzewa owocowe.

Jest dość duży, bo jego długość dochodzi do pięciu centymetrów. Zwalczanie go jest proste, jeśli mamy insektycyd, który został do tego przewidziany. Wtedy robimy tylko to, co zaleca nam producent i czekamy na efekty. trzeba sprawdzać na bieżąco czy na czereśniach nie znajdują się jaja tego owada. Jeden jest w stanie złożyć nawet kilkaset jaj, co jest bardzo dużym zagrożeniem i trzeba będzie walczyć o to żeby jaja jak i dorosłe osobniki zostały zniszczone.

Skuteczny środek chemiczny

Jeśli chcemy zastosować coś, co naprawdę podziała bardzo skutecznie to APIS 200 SE jest tym czymś. Jest to zawiesino-emulsja, która ma działanie kontraktowe i żołądkowe, dlatego daje bardzo dobre efekty, z których na pewno będziemy zadowoleni. Wybierając taki środek wiemy, że podziała i że problem z owadami zniknie. Można ten środek zastosować albo przy użyciu opryskiwacza samobieżnego albo ciągnikowego. Jego skuteczność widać po tym, że wystarczy jeden oprysk i problem zniknie, dlatego trzeba się postarać go już dzisiaj zamówić. Można insektycyd stosować od początku dojrzewania aż do 90% wielkości owoców. Musimy dowiedzieć się jak powinno wyglądać profesjonalne zwalczanie szkodników w czereśni, bo w ten sposób sami sobie pomożemy. Czereśnie to bardzo dobry zarobek, bo zawsze są drogie, dlatego warto je mieć w sadzie. Musimy się przygotować do walki ze szkodnikami i chorobami, a wtedy wszystko pójdzie dokładnie tak jak sobie to zaplanowaliśmy. Na tym nam bardzo zależy. Im szybciej się weźmiemy za walkę ze szkodnikami tym szybciej przestaną niszczyć nasze drzewka czereśni.